Sokol Hodonín - TJ Sokol Podolí 106 : 65

Podolí utrpělo pěkný debakl v krásné hale v Hodoníně. Po plese někteří hráči měly problém se vstáváním. Ovšem na průběh utkání patrně ples neměl příliš velký vliv. Katastrofální obrana podoláků usnadnila domácím pohodlné vítězství. Z podolských hráčů toho nikdo příliš nepředvedl. Domácí suveréně vyhráli a oplatili Podolí porážku z podzimní části soutěže.

Již od úvodních minut měl Hodonín navrch. Podolí zejména mělo problémy v obraně. Hosté se jen težko prosazovali na útočné obraně. Z toho těžili domácí. Díky výškové převaze domácí kralovali pod oběma koši. Nulová komunikace hostů v obraně usnadnila domácím hráčům se uvolnit. Podolí bránilo strašně laxně. V úvodní čtvrtině si Hodonín vybojoval 10 ti bodový náskok, který po celé utkání navyšoval.

Podolí se nechtělo vzdát. Bohužel ani po změně stran se toho na hřišti příliš nezměnilo. Hosté se trápili na obou polovinách hřiště, domácí stále podolské hráče přehrávali. Hosté pak již jen bránili, aby nedostali stovku. I to se Hodonínu podařilo, ale až v deváté minutě závěrečné čtvrtiny.

Po takovém debaklu se hráči musí rychle otřepat a zapomenout. Je nutné se začít opět soustředit na další utkání, které odehraje Podolí na své palubovce. Hrát se bude jen v neděli 14.2 v 10.00hod. Soupeřem podoláků bude favorit soutěže Blansko.

Čtvrtiny: (23:13), (24:19), (30:17), (27:16).

TJ Sokol Podolí - Sokol Hodonín 102 : 95

Premiéru v letošním ročníku si na domácí palubovce odbyl tým mužů. První utkání proti nováčkovi v souteži Podolí prověřilo. Po první čtvrtině sice byl domácí tým zralý na ručník, ovšem po poločase Podolí jako Fénix stalo z popela a začalo stahovat náskok Hodonína. Převrat se dokonal a Podolí si připsalo první výhru v letošním ročníku OPII, hlavně díky dobře hrajícímu Rafajovi.

Podolí vůbec nezačalo dobře. Hráči se na hřišti hledali. Nedúsledná obrana domácích povolila za úvodních 10 minut vstřelit hodonínským 40! bodů. Hodonín se dobře rozjel a podolští hráči mu jen sekundovali. Podolí po první čtvrtině prohrávalo již 26:40!

V druhé čtvrtině se hra na hřišti vyrovnala. Hodonínský tým se přestal tolik trefovat a Podolí začalo lépe bránit. I totu čtvrtinu domácí prohráli, ale pouze o 3 body.

Po změně stran se pomalu ručička vah převracela na stranu domácích. Mladí hráči se soupeře nebáli a dali několik košů. Podolí po dlouhé době začalo předvádět kombinační hru a to na Hodonín platilo. Podolí za třetí čtvrtinu stáhlo náskok hostů o 5 bodů.

V poslední čtvrtině domácí zahráli dobře. Zlepšená obrana nutila hosty dělat chyby v útoku a toho naplno využili domácí. Podolí pokračovalo v kombinační hře. Ovšem nejvíce střelecky dominoval Rafaj, který jako správný kapitán zavelel k obratu. Podolí v závěru již kontrolovalo svoje mírné vedení. Díky úspěšným šestkám Rafaj se Sittem potvrdili premiérovou výhru Podolí v souteži OP II ročníku 2015/2016.

Čtvrtiny: (26:40), (19:22), (27:22), (30:11).

Hlaváček P. 3 2 : 1 0