TJ Sokol Podolí - Spartak Uherský Brod B 87 : 65

Na domácí palubovce Podolí oplatilo porážku Spartaku. Opět po nějakém čase se ukázalo, že se v Podolí umí bránit a hrát kombinačně. Podolí zaslouženě porazilo oslabený tým z Uherského Brodu.

Podolí nezačalo vůbec dobře. Úvodní minuty na hřišti dominoval Brod a dělal si co chtěl. Po třech minutách na ukazateli skóre svítilo 2:10. Na to reagoval domácí trenér timeoutem. Následně byla změněna obrana domácích. Hra se vyrovnala a Podolí se podařilo do konce čtvrtiny srovnat skóre.

Druhou část utkání diktovalo tempo hry Podolí. Díky krásným kombinačním akcím přehrávali brodské hráče. Sokolovna bouřila při každé akci domácích. V této čtvrtině Podolí jasně přehrálo hosty.

Po změně stran se stala velká změna na hřišti. Brod začal bránit zónově 2 - 1 - 2. Podolští hráči si nevěděli příliš rady jak tuto obranu překonávat. Navíc střelba z perimetru domácím vůbec nešla. Hosté třetí čtvrtinu vyhráli a snížili na rozdíl devíti bodů.

V poslední čtvrtině se konečně podoláci rozstříleli. Díky sérii 11:0 v úvodních minutách domácí rozhodli o vítězi utkání. Podolí vrátilo porážku Uherskému Brodu z jejich palubovky.

Čtvrtiny: (21:21), (27:12), (6:12), (31:20).

Spartak Uherský Brod B - TJ Sokol Podolí 72 : 53

Nepodařené utkání odehrálo Podolí na palubovce Brodu. Po dobrém výkonu v Kroměříži podolští hráči nenavázali výkonem a prohráli. Nepříjemné bylo zranění Rafaje z I. poloviny zápasu, kdy byl v obraně nevybíravě atakován loktem do obličeje. Tržná rána mu nepovolila korektně odehrát. Bohužel nikdo další nezavelel k obratu. Brod zaslouženě zvítězil.

Podolí neodehrálo dobré utkání. Velké problémy podolské obraně dělali pivoti domácího týmu. Pro podoláky jako by byly koše v Brodu zakleté. Střelecká impotence hostujících hráčů. Podolí se nedokázalo trefit do koše. Kluzká podlaha nepřispívala ani v obrané ani v útočné činnosti obou týmů. Domácí byli zřejmě více naučení na tento povrch.

Podolí podlehlo velkým rozdílem, Brod zaslouženě vyhrál a s takovouto hrou co převedli proti Podolí se divím, že mají na svém kontě pouze dvě vítězství.

Čtvrtiny: (19:14), (17:11), (20:16), (16:12).