SKB Brno Černovice B - TJ Sokol Podolí 85 : 59

I v druhém vzájemném měření sil si lépe vedli Černovice a připsali si již 4. výhru po sobě. Černovice Podolí přehráli hlavně díky výškové převaze. Podolí jen stěží bránilo černovické pivotmany, kteří kralovali pod oběma koši. Bohužel tento fakt rozhodl o vítězi utkání.

Černovice těžili ze svoji výškové převahy již od úvodních minut utkání. Podolí mělo opět problémy s obranou. Černovice díky rychlosti a výškové převaze postupně navyšovali svoje vedení.

V druhé čtvrtině domácí prostřídali. Toho naplno využilo Podolí s bodově se dotáhlo na Černovice. Na to domácí zareagovali střídáním. Šňůrou 8:0 si Černovice opět vybudovali pohodlný náskok. Na tuto bodovou šňůru Podolí již nezvládlo reagovat.

Po změně stran se toho na vývoji utkání příliš nezměnilo. Černovice stále hráli přes jejich pivoty, které mělo Podolí problém ubránit.

I v druhém utkání Černovice přehráli zaslouženě Podolí.

Čtvrtiny: (19:11), (23:21), (23:12), (20:15).

TJ Sokol Podolí - SKB Brno Černovice B 64 : 79

V neděli se nepodařilo domácím navázat na výborný výkon ze soboty, jako by byly koše v Podolí zakleté. Černovice zaslouženě vyhráli, když se domácí nebyli schopni trefit z "venku". Této situace naplno využili černovičtí a odvezli se z Podolí dva body.

Domácí dobře naladěni po sobotní výhře ovšem hned narazili. Domácí od úvodních minut neubránili Ovčačíka a pak už jen dotahovali. Černovice po jejich nevydařeném zápasu s Vyškovem si v Podolí zpravili chuť. Ve Vyškově ztratili spousty míčů a díky tomu prohráli. V Podolí ovšem udělali minimum ztrát. Domácím se nikdo střelecky nechytl a bojovnost ze soboty byla taktéž zapomenuta. Po první čtvtině již Černovice vedli o 10 bodů.

V podobném duchu se nesl celý průběh zápasu. Domácí ač se snažili se vždy dostali jen na dostřel 4 bodů. Po té přišlo několik špatných střel, hosté se v útoku prosadili a rázem si vybudovali pohodlné deseti bodové vedení.

Ani změna stran, obrana nic domácím nepomáhalo. Podolí jako by mělo zakleté domácí koše. Taková střelecká impotence nebyla k vidění v Podolí dlouho. Hlavně ze strany domácích. V celku nudné utkání stále ovládali hosté. Před poslední čtvrtinou stále Černovice vedli o 10 bodů.

Podolí se v poslední čtvrtině stále snažilo o zvrat v průběhu utkání. Místo otočení výsledku to ovšem vedlo spíše k úlevě v obraně. Toho využili hosté a nasázeli domácím rovnou 5 trojek. Tyto hody rozhodli o výsledku zápasu.

Černovice zaslouženě vyhráli. Podolí nenavázalo na výborný zápas se Šlapanicemi C. Dlouho se také nestalo, že by domácím natolik odešla střelba, jako v tomto domácím zápase. Nedá se nic dělat, i takové utkání jsou. Podolí zamíří 21. listopadu do Kroměříže, kde poměří svoje síly s B týmem. V neděli pojedou hráči z Podolí do Uherského Brodu. Uvidím jek se bude dařit Sokolu Podolí v dalších zápasech. K dnešnímu dni je Podolí v tabulce OPII na vynikajícím 2. místě.

Čtvrtiny: (13:23), (21:18), (14:17), (16:21).