BK Vyškov A - TJ Sokol Podolí 85 : 69

Druhý tým soutěže Vyškov vypustil druhý poločas. Toho Podolí využilo a snížilo rozdíl ve skóre na únosných 16 bodů. Hra předvedená hráči z Podolí v druhém poločase byla solidní. Pod dlouhé době hráči bojovali v obraně, špatná obrana domácích dovolila Podolí dotahovat. Ovšem senzace v podobě vítězství se nekonala. Vyškov zaslouženě uhájil svoji palubovku.

Úvod zápasu dobře zahájilo Podolí. Dostalo se do 4 bodového vedení, což bylo naposledy co v utkání hosté vedli. Domácí se rychle otřepali a začali se prosazovat na útočné obraně. To jim umožnila laxní obrana ze strany hostů. Do konce čtvrtiny si Vyškov vybudoval osmi bodové vedení.

Druhá čtvrtina rozhodla o vítězi utkání. Podolí hořelo v obraně, v útoku bylo téměř neškodné. Vyškov si díky sérii 15:0 během 4 minut vytvořilo pohodlný náskok. Podolí se jen těžko prosazovalo v útoku. Chyb na útočné polovině hostů využívali naplno domácí. O poločase vypadlo, že dnes se nebude jednat žádné překvapení. Hosté prohrávali již o 24 bodů.

Po změně stran přišla i změna obrany hostů. Tradiční zóna snad zaskočila domácí. Ti začali kazit přihrávky v útoku, jejich obrana byla děravá. Podolí se naštěstí rozehrálo a odehrálo opět zase kus zápasu v "basketbalovém" pojetí a opět ukázali, že nepatří do OPIII. Třetí čtvrtinu Podolí vyhrálo v poměru 19:16.

V poslední čtvrtině domácí předváděli nesoustředěnou hru na obou polovinách. Podolí se díky lepší koncentraci podařilo stáhnout náskok domácích na 14 bodů.

Čtvrtiny: (26:18), (29:13), (16:19), (14:19).

Podolí se v letošní sezóně příliš nedaří. Drží se na předposledním místě OPII a nepodařilo se navázat na předešlé ročníky. Další utkání odehraje Podolí na domácí palubovce 8. a 9 února v netradičním čase. V sobotu 14.00 hodin přivítá Podolí soupeře Šlapanice C - proti kterému se Podolí předvedlo na dobrém světle a prohráli jen o pár bodů na palubovce Šlapanic. V neděli přijede do Podolí soupeř z Černovic. Utkání bude odehráno v 13.00 hod.

TJ Sokol Podolí - BK Vyškov A 57 : 67

Již tradiční soupeř přijel měřit síly do Podolí. Podolí s celkem Vyškova drželo krok, ovšem o vítězství hosty nepřipravilo. Vyškov zaslouženě vyhrál 57:67.

První čtvrtinu lépe začali hosté. Rychle se dostali do vedení 4:0. Za Podolí kontroloval hru Bartoš. Hosté ovšem tahali za delší konec provazu. V sedmé minutě již Vyškov vedl o 10 bodů. V závěru se Podolí nepodařilo vstřelit koš ze hry. Hosté do konce čtvrtiny navýšili svoje vedení na 12 bodů.

Druhou čtvrtinu dobře zahájili domácí. Díky sérii 10:0 se Podolí opět vrátilo do hry. Na to Vyškov reagoval timeoutem. Po oddechovém čase hosté skórovali několikrát po sobě a opět tu byl 11 bodový rozdíl. Podolí se na tento trhák nepodařilo reagovat. Další bodový příděl dostalo Podolí v poslední třech minutách, které prohrálo Podolí 2:6. Výsledkem byl 15 bodový náskok pro hosty.

V třetí čtvrtině se podařilo domácím korigovat výsledek. V sedmé minutě byl opět náskok Vyškova jen desetibodový. Vyškov ovšem kontroloval hru a do poslední čtvrtiny si přinesl 18 bodový náskok.

Poslední čtvrtina jen korigovala výsledek. Tu Podolí dokonce vyhrálo 14:5. Vítěz zaslouženě vyhrál a to jen 10ti bodovým rozdílem.

Čtvrtiny: (11:23), (16:19), (16:19), (14:5).

Po dvou kolech se do týmu Sokola Podolí zapojili již všechny jeho nové posili. A myslím si, že týmu mají co přinést a rozehrají se ještě k lepším výsledkům. Uvidíme jak dopadne odveta těchto dvou týmu ve Vyškově.