ASK Blansko - TJ Sokol Podolí 52 : 48

K předehrávce posledního kola soutěže OPII zamířilo Podolí do Blanska. Soupeř nepředvedl žádný super basketbal a Podolí se tomuto stylu hry podřídilo. Na hřišti se více bojovalo než by se hrál basketbal. Utkání bylo "spestřeno" několika nepěknými zákroky, ovšem rozhodčí situaci s přehledem zvládli. Podolí si odvezlo další prohru tohoto ročníku. Prohrálo stejně jako doma o 12 bodů.

První čtvrtina byla hodně vyrovnaná. Basketbal to pohledný ovšem nebyl. Domácí dobře bránili vymezené území a hosté se nemohli z venku trefit. Střelecky se také nedařilo domácím. Střelecký výsledek této čtvrtiny tomu odpovídal.

V druhé čtvrtině si domácí vybudovali 5ti bodový náskok. Podolí se podařilo vyrovnat. Dále se hra přelévala ze strany na stranu. Za delší kousek tahali domácí. Blansko o poločasu vedlo o 4 body.

Po změně stran si domácí vytvořili behem osmi minut až 13ti bodové vedení. Podolí se podařilo stáhnout náskok domácích na pouhých pět bodů. K tomu se jim podařilo neproměnit několik vyložených šancí a neproměnit šest trestných hodů.

V poslední čtvrtině se podařilo Podolí stáhnout náskok na pouhé dva body. Blasnko se nenechalo zaskočit a díky šńůře 7:0 si opět vytvořili pohodlný náskok. Podolí se už nepodařilo klást větší odpor. Domácí si pohlídali vedení a ve velice nepohledním utkání zvítězili.

Čtvrtiny: (14:12), (12:10), (11:10), (15:12).

TJ Sokol Podolí - ASK Blansko 77 : 89

Sobotní utkání odehrálo Podolí na vlatní palubovce. Přes raketový nástup si domácí nepřipsali vítězství. Hosté těžili ze hry pivotů, které Podolí jen těžko bránilo. Hosté vyhráli zaslouženě a drží se po tomto kole uprostřed tabulky.

Nástupu domácích do utkání se dá říkat opravdu raketový. Hosté šli po rozkoku do vedení. Domácí na to ovšem opověděli hned třikrát a za tři body. To donutilo hráče Blanska si vzít timeout. Po něm hosté začali lépe bránit. Hráči Blanska postupně začali snižovat sedmi bodový náskok domácích. Podolí se stále dařila střelba z velké vzdálenosti címž se drželi stále ve vedení.

Vedení domácího celku nevydrželo dlouho. Díky sérii hostů 10:0 v úvodních minutách druhé čtvrtiny se Blansko dostalo do vedení. Domácí se jen těžko prosazovali v útoku. Obrana Podolí také skřípala, čehož naplno využili hosté. Blansko si během čtvrtiny vybudovalo 6 ti bodové vedení.

V úvodu třetí čtvrtiny se nedařilo ani jednomu týmu. Hráči neproměňovali trestné hody, a v útoku se nedařilo také. Ovšem po změně obrany se domácí probudili. Díky sérii 9:0 domácí dotáhli náskok hostů. Podolí po této sérii zahodilo 4 trestné hody. Na tuto šňůru reagovali blanenští timeoutem. Začal úřadovat střelec hostí Vylíčil. Svým osobitým střeleckým způsobem dal dvě trojky v řadě. I díky jeho spoluhráčům si hosté vytvořili již 14 bodový náskok. Domácí byli morálně na dně, ani timeout jim nezvedl sebevědomí. Před závěrečnou čtvrtinou vedlo Blansko o 12 bodů.

V závěrečné čtvrtině se Podolí nevzdalo. Nejvíce se střelecky snažil Antonický. Hosté průběh čtvrtiny kontrolovali. Domácí se dostali na rozdíl tří bodů. Blansko hru kontrolovalo šesti body v řadě. Na tuto sérii domácí již nedokázali reagovat. Hosté ještě vítězství navýšili na závěrečný 12ti bodové vítězství.

Čtvrtiny: (25:19), (15:27), (17:23), (20:20).

Svoboda J. 0 4 : 0 2