Slavia Kroměříž - TJ Sokol Podolí 84 : 54

Kroměříž nedala Podolí šanci a jednoznačně je přehrála. Tentokráte to nebyl tým složený jen z mladíků, ale i ze zkušených borců.

První čtvrtina byla plně pod taktovkou domácích. Rychle se dostali do vedení a sérií 15:2 si vybudovali pohodlný náskok. Podolí se nedařilo prosadit na útočné straně. V obraně se nedařilo hostům eliminovat některé hráče, kteří si dělali vyloženě co chtějí. Domácí vedli po první čtvrtině o osm bodů.

Do druhé čtvrtiny vstoupiloi domácí ještě lépe než do té první. Díky sérii 12:0 si vybudovali již dvacetibodový náskok. Podolí se jen těžko prosazovalo na útočné polovině, a v obraně také nebyli moc důslední.

V průběhu třetí čtvrtiny si domácí vybudovali již skoro 30 ti bodový náskok.

Hra se vyrovnala až v poslední čtvrtině, kterou domácí vyhráli jen o 2 body. Celkový rozdíl ve skóre byl nakonec 30 bodů.

Čtvrtiny: (20:12), (22:15), (23:10), (19:17).

TJ Sokol Podolí - Slavia Kroměříž 74 : 104

Nováček soutěže přijel do Podolí jen se sedmi hráči. Ovšem všem domácím hráčům předvedl jak se má hrát basketbal. Podolí prohrálo jen o 30 bodů, i když po první čtvrtině to vypadalo, že prohra bude o 50 bodů. Naštěstí se domácím podařilo ubránit takovému debaklu, ale stovku neubránili.

První čtvrtina byla plně pod taktovkou hostů. Vyhráli skok, dobře stříleli, uvolňovali se a skórovali díky jednoduchým košům. Podolí se nebylo schopno trefit do koše. Na domácí palubovce vstřelit za 10 minut pouhé 4 body se podaří jen málokdy. Hosté si v této čtvrtině vybudovali dostatečný náskok. Po první čtvrtině byl stav utkání 4:32 a bylo rozhodnuto o vítězi.

Do druhé čtvrtiny Podolí změnilo obranu. Nečekaně byla osobní obrana lepší než tradiční zóna. Kroměříž byla sice rychlejší, ale nedařilo se jí tolik proti osobní obraně prosazovat, hlavně byli eliminovány jednoduché střely po chybách v zónové obraně. I přes změnu v obraně podolí dostalo za čtvrtinu 32 bodů, nastřílelo 21.

Po změně stran polevila obrana hostů a hra se trochu vyrovnala. Podolí dokonce první minuty vyhrálo 8:2. Ovšem ani tato série nic nemohla rozhodnout nad vítězem utkání. Podolí tuto čtvrtinu vyhrálo 23:14. Hosté polevili v obraně a již neproměňovali každou střelu co vystřelili.

Závěrečná čtvrtina byla vyrovnaná, ať z pohledu skóre a nebo pohledu na hřiště. V podolských hráčích se cosi probudilo a začali hrát konečně kombinačně. To bylo také způsobenou méně agrsivní obranou Kroměříže.

Čtvrtiny: (4:32), (21:32), (23:14), (26:26).

Další utkání odehraje Sokol Podolí na palubovce Černovic již v pátek 1.11 v 18.15, a v neděli pojede Podolí opět do Černovic, ovšem proti celku Šlapanice C.