TJ Sokol Podolí - BK TJ Spartak Uherský Brod B 76 : 82

Po výborném utkání se Zlínem se v nedělním utkání představil v Podolí celek z konce tabulky. Bohužel domácí nenavázali na bojovný výkon ze sobotního utkání. Po slabém výkonu domácí prohráli o osm bodů.

Dobře naladění ze sobotního utkání se domácím rychle rozplynulo. Slabá obrana Podolí dovolila hostům rychle skórovat a díky několika neproměněným trestným hodům domácích se Brod dostal do vedení. Podolí se nechytalo v obraně a na útočné polovině také nebylo důrazné. Toho hosté využili a již v páté minutě vedli o 10 bodů. Po timeoutu domácích se konečně začalo dařit podolským střelcům a hru trochu vyrovnat. Díky sérii 10:0 Podolí stáhlo na rozdíl tří bodů. Do konce čtvrtiny Brod zvýšil svoje vedení ještě o další bod.

Druho čtvrtinu dobře zahájili domácí. Rychle vyrovanali, ovšem na to zareagoval Brod sérií 10:0. Podolí jen težko bránilo a na útočné polovině bylo nedůrazné. Podolí se po této sérii otřepalo a zklidnilo hru. Do poločasu se podařilo domácím dorovnat, a tak se do třetí čtvrtiny šlo za nerozhodného stavu.

Ve třetí čtvrtině byla hra vyrovnaná. Sice Podolí stále mírně vedlo a Brod jen dotahoval. V poslední čtvrtině hosté strhli vedení na svoji stranu.

V poslední čtvrtině domácí vyrovnali a drželi krok s broďany. Výpadek domácích mezi třetí a šestou minutou rozhodl o vítěži utkání. Brod tento úsek utkání vyhrál v poměru 14:0. Podolí se již na větší odpor nezmohlo. Podolí se podařilo stáhnout na pouhých šest bodů, ovšem vypadalo to jako by domácím chyběli síly, které měli v sobotním utkání. Na závěr trenér ještě tým prostřídal a utkání se dohrávalo.

Podolí opět doplatilo na svoji úspěšnost trestných hodů. Opět jich nedalo 17, což také mohlo rozhodnout o vítězi.

Čtvrtiny: (16:20), (22:18), (20:22), (18:22).

BK TJ Spartak Uherský Brod B - TJ Sokol Podolí 73 : 47

Podolí si neporadilo o tomto víkendu ani s jedním soupeřem ze zlínska. Od Brodu i Zlína Podolí dostalo příděl. Nepohledný basket byl k vidění v sobotu v hale Spartaku. Domácí jednoznačně porazili trápící se Podolí.

Hráči Podolí jakoby spali po celé utkání. Úvod byl velmi vlažný. Domácí si postupně vybudovali náskok, který postupně navyšovali. Podolským hráčům nepomáhala ani změna obrany. Minimální nasazení a neschopnost se prosadit v útoku ulehčilo domácím celý průběh utkání.

Uherský Brod hrál "profesorský" basketbal a podolští hráči se tomuto stylu hry přizpůsobili. Podolí se trápilo v obraně pivotů, kdy se nepodařilo ubránit slušně hrající domácí pivoty. Podolí poslední dvě minuty druhé čtvrtiny prohrálo 11:0.

Po změně stran se toho na hře příliš nezměnilo. Pořád nepohledný basketbal. V poslední čtvrtině dalo Podolí za 5 minut 2 body. S takovýmto tempem se nedalo ani doufat v korekci výsledku. V druhé polovině poslední čtvrtiny se podařilo hostům korigovat výsledek. Zřejmě díky ztrátě koncentrace domácích.

Podolí se tímto herním projevem připravilo o další vítězství v sezóně.

Čtvrtiny: (21:13), (25:10), (12:8), (15:16).

Svoboda J. 7 2 : 1 3