TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Sokol Podolí 87 : 53

První utkání v soutěži OP II mužů pro sezonu 2013/2014 odehrálo Podolí na palubovce silného soupeře Lokomotivy Břeclav. Oba tými se již znají, a utkání vždy zatím Břeclav vyhrála. Toto pravidlo se opět potvrdilo a Břeclav nadělila Sokolům 34 bodový debakl pro začátek sezóny.

Od úvodních minut domácí přehrávali hosty. To donutilo trenéra si vzít timeout již po dvou odehraných minutách. Ze strany Podolí špatný útok a katasrofální obrana. V podolském týmu se oběvila i staronová tvář a posila na sezónu, ale ani to nestačilo. Břeclav je fyzicky dobře vybavena a přehrávala Podolí.

V druhé čtvrtině domácí stále dobře bránili a Podolí se jen težko prosazovalo. Hosté se nemohli spolehnout ani na střelbu z velké vzdálenosti, která je v takovýchto zápasech držela aspoň v kontaktu se soupeřem. Když Podolí úspěšně skórovalo, tak než se všichni vrátili do obrany, tak Břeclav skórovala snadný koš z podkoše. druhá čtvrtina definitivně pohřbila naděje na zvrat v utkání.

Ve třetí čtvrtině se toho v dění na hřišti příliš nezměnilo. Hosté konečně začali využívat svých letošních posil, a tak se podařilo trochu korigovat výsledek. Hosté ovšem každý koš vraceli dvěma.

V poslední čtvrtině se Podolí lépe prosazovalo na útočné polovině. Ovšem ani tuto čtvrtinu hosté nevyhráli.

V tomto utkání Podolí Břeclav ukázala, jak je důležité běhat. Premiéru v dresu mužů si odbyl Hanáček, který se dokonce střelecky prosadil. Další podkošové posili se také ukázali v dobrém světle, jen se bude nutné více sehrát. Jen je škoda zranění P. Pražáka, uvidíme jak rychle se mu podaří vyléčit natažený sval.

Čtvrtiny: (13:21), (18:9), (25:12), (23:19).

TJ Sokol Podolí - TJ Lokomotiva Břeclav 75 : 98

Nedělní utkání proti celku ze špičky tabulky mělo očekávaný průběh. Podolí se podařilo vzdorovat pouze do třinácté minuty utkání, kdy pak katastrofální obranou povolilo jednomu hráči vstřelit 5 trojek za čtvrtinu. Břeclav zaslouženě zvítězila a odváží si z Podolí 2 body.

Podolí se nečekaně dařilo i proti takto silnému soupeři. Díky dobré střelbě z velké vzdálenosti s slušné obraně se podařilo ubránit hostující střelce. Po první čtvrtině vedlo nečekaně Podolí o dva body.

V druhé čtvrtině obrana domácích byla děravá jako ústa staré indiánky. Hosté dobře kombinovali na útočné polovině, domácí špatně bránili. Domácí dostali celkově za druhou čtvrtinu 38 bodů a vstřelili pouhých 16.

Po změně stran přišla i změna obrany Podolí. Díky agresivní osobní obraně se podařilo podolským hráčům vyrovnat síly na hřišti, dokonce i místy přehrát soupeře. Ve třetí čtvrtině také nečekaně Podolí zvítězilo v poměru 22:14. Hosté si stále nesli 12ti bodový náskok do poslední čtvrtiny.

Do poslední čtvrtiny vstoupili břeclavští bravurně. Rychle si vybudovali 20ti bodový náskok a ten kontrolovali. Jak domácím docházeli síly, tak hosté navyšovali svoje vedení. Jediné co se domácím podařilo bylo ubránit obdrženou stovku na domácí palubovce.

Další utkání odehraje Podolí na palubovce soupeřů. V sobotu pojede Podolí do Kroměříže a v neděli se utká s domácím celkem na palubovce Vyškova.

Čtvrtiny: (22:20), (16:38), (22:14), (15:26).

Svoboda J. 5 4 : 1 3
Trefil 1 2 : 1 2