Sokol Šlapanice B - TJ Sokol Podolí 81 : 56

Výborný vstup do utkání měli domácí. Ukázali spoustu pěkných akcí. Špatná obrana Podolí dovolila si Šlapanicím udělat v úvodu dostatečný náskok, který Šlapanice udrželi až do konce utkání. Podolí tak po polovině sezóny končí na předposledním místě s pouhou jedinnou výhrou před Drozdy z Velkých Bílovic.

První poločas suverénně vyhráli domácí. Hráli lepší kombinační basketbal. Podolí se stále trápilo na obranné polovině, kdy hosty lehce domácí přehrávali.

Druhý poločas Šlapanice již nehráli s takovým nasazení. Nehráli chytře, příliš hráli individuálně a neproměňovali vyložené šance. Díky dobře odehraném prvním poločase se již nemuseli bát o vítězství. Podolí trochu zlepšilo hru na obou polovinách, ale na tuto soutež tento výkon nestačí. Herní projev mi přijde čím dál horší, místo toho, aby se zlepšoval.

Čtvrtiny: (31:11), (25:10), (11:12), (14:16).

Po Novém Roce Podolí přivítá 11.1 a 12.1 na domácí palubovce soupeře z Břeclavska. V sobotu se střetnou dva soupeři z konce tabulky, bratři Sokoli z Podolí proti Drozdům z Velkých Bílovic. V tomto utkání se bude pravděpodobně rozhodovat, kdo v letošním ročníku OPII skočí poslední. V neděli přijede silná Lokomotiva Břeclav. Uktání se budou hrát v pravidelných hracích časech. V sobotu v 18.00 hod. a v neděli v 10.00hod.

TJ Sokol Podolí - Sokol Šlapanice B 57 : 81

Vyrovnané utkání až do třetí čtvrtiny, kdy katastrofální výpadek v obraně hosté naplno využili střelecky. Díky sérii 16:0 Šlapanice rozhodli o vítězi utkání. Podolí si za tak výraznou prohru může samo.

Přes dobrý výkon ve třech čtvrtinách se nepodařilo Podolí na domácí palubovce zvítězit. Bohužel tato soutěž neodpouští špatné úseky, kdy hráči nebránili šlapanické střelce, ani hráče pod košem a jen se koukali na to jak dostávají koše. Šlapanice předvedli výborný vstup do třetí čtvrtiny a rozhodli o vítězi utkání. Podolí se na stažení tak velkého náskoku již nezmohlo.

Škoda prohry, která byla způsobena výpadkem v obraně.

Čtvrtiny: (17:18), (15:15), (9:32), (16:16).