TJ Sokol Podolí - ASK Blansko 108 : 80

Zcela rozdílné utkání odehrálo Podolí v tomto herním kole. Téměř jako den a noc. Blansko přilejo s menší sestavou než pravidelně hrají. Podolí po dlouhé době ukázalo na domácí palubovce, že umí zabojovat a basket hrát. Výborně se utkání vydařilo Bartošovi, který by takhle měl hrávat častěji:).

první čtvrtinu ovládlo Podolí hlavně díky Bartošovi. Ten s chutí hrál na útočné polovině i v obraně. Získal několik míčů a v rychlém protiútoku byl neomylný, několikrát faulovaný a tak si body připisoval po třech. 22 bodů Bartoše za první čtvrtinu vypadalo, jakoby domácí ani nemělo jiného střelce. V Podolí byl po delší době viděn ofensivní basketbal, jako bývalo dříve, kdy Podolí ještě hrálo soutěž OPIII, dříve SOP.

Domácí prostřídali a na hře to bylo vidět. Hra se více vyrovnala a hosté navíc přestali dělat tolika chyb na útočné polovině. Podolí si stále kotrolovalo sedmi bodový náskok, který se nepodařilo navýšit.

Po změně stran se opět začalo střelecky dařit podolským hráčům. Konenčně se domácím podařilo odkočit na dvou ciferný rozdíl. Prostor dostali všichni domácí hráči. To sice mělo vliv na předvedené herní projev, ale maldší hráči potřebují získávat zkušenosti.

V poslední čtvrtině se podařilo Podolí odskočit až na 25 bodový rozdíl. Podolí si svoje vítězství pohlídalo až do konce a po dlouhé době. Podolí naposledy nastřílelo soupeři více než 100 bodů 30.1. 2011 kdy Podolí na vlastní palubovce deklasovalo SKB Zlín 101 : 57.

Další kolo OPII mužů bude ve znamení výjezdu do Uherského Brodu a Hluku. Uvidíme jestli se podaří Podolí opět porazit tyto soupeře.

Čtvrtiny: (31:23), (26:27), (24:13), (27:17).

ASK Blansko - TJ Sokol Podolí 49 : 61

První utkání letošního ročníku odehrálo Podolí na palubovce Blanska. Hosté příjemně překvapili a vyhráli první letošní zápas. Podolí sice dostalo 3 technické chyby, i přesto vyhrálo!

Úvodní vhazování vyhráli hosté. Z první akce sice neskórovali, ale nezačali špatně. Domácím se po celé utkání nedařila střelba. Podoláci našli zbraně na obranu Blanska a již od úvodních minut utkání vedli. Nečekané vedení Podolí po první čtvrtině, kdy už Podolí vedlo o 10 bodů.

Druhou čtvrtinu opět lépe začali hosté. Díky dobré střelbě z větší vzdálenosti Podolí navýšilo svoje vedení až na 14 bodů. Následovala zlepšená obrana domácích a opět tradiční pasivita podolských hráčů na útočné polovině. Domácí se dostávali do dobrých střelecký pozic. Podolí blanenské hráče často faulovalo. Naštěstí se domácím příliš nedařila střelba z čáry trestného hodu. Na konci první půle vedlo Podolí 21:33.

Domácí nehodili flintu do žita. Zlepšili se při hře v útoku, Podolí se naopak na útočné polovině hledalo. Naštěstí Podolským hráčům pomohl timeout. Domácí v průběhu čtvrtiny stáhli náskok na pouhých šest bodů. Podolí změnilo obranu a probudilo se i v útoku. Sérií 11:0 Podolí opět ovládlo dění na hřišti. Před vstupem do poslední čtvrtiny mělo Podolí pohodlný 17ti bodový náskok.

Nepohledná hra pokračovala i v poslední čtvrtině. Hosté nebyli schopni se šest minut trefit do koše. Naštěstí domácí toho příliš nevyužili a snížili jen na rozdíl osmi bodů. Důležitou trojku na uklidnění proměnil kapitán týmu Podolí Rafaj. Pak se skóre připisovalo střídavě na obě strany. Podolí nakonec uhájilo letošní výhru.

Čtvrtiny: (6:16), (15:17), (14:19), (14:9).