TJ Sokol Podolí - BC Vysočina B 89 : 57

V posledním domácím utkání se představili podolští hráči proti celku z Vysočiny. Prohru na palubovce jihlavských se domácím podařilo odčinit. V tomto utkání si na své přišli i diváci, kdy se po dlouhé době hrál kolektivní rychlý basketbal. Mladý celek Vysočiny prohrál 32 bodů. Touto výhrou se podařilo Podolí odvrátit možnost sestupu ze soutěže OP II. To vše i díky tomu, že se v páteční předehrávce nepodařilo Černovicím porazit celek z Kroměříže.

V úvodu začali lépe hosté. Následně se začali trefovat do koše domácí. Následovala 14 bodová série domácích, kde hodně odskočili týmu z Vysočiny. První čtvrtina s dobrou obranou a kolektivním pojetím hry znamenala sedmi bodové vedení.

V druhé čtvrtině také lépe začali hosté. Domácím netrvalo dlouho a začali navyšovat svoje vedení. V pohodě domácí těžili z nezkušenosti jihlavských hráčů, kteří snadno přicházeli o míče a dovolili podolákům proměňovat snadné koše. O poločase vedlo Podolí 42 : 25.

Po změně stran se toho na hřišti příliš nezměnilo. Diváci mohli po dlouhé době sledovat pěkné kolektivní akce domácích.

V poslední čtvrtině si zahrála téměř celá lavička.

V posledním domácím utkání ukázali podolští, že umí hrát ještě kolektivní pohledný basket.

V dalším kole zamíří Podolí do Černovic a v neděli změří svoje síly s rivalem ze Šlapanic.

Čtvrtiny: (20:13), (22:12), (24:16), (23:16).

BC Vysočina B - TJ Sokol Podolí 62 : 53

Ve 4. kole soutěže OP II zamířili muži Podolí na Vysočinu. Na utkání hráči odjížděli s nadějí na další vítězství. Bohužel tým bez výhry v novém ročníku OP II se nepodařilo podolským zdolat a prohráli o 9 bodů. Domácí celek byl posílen o některé hráče, kteří hrají 2. ligu za Jihlavu.

Nekompletní celek Podolí začal ofensivu střelbou z větší vzdálenosti a celkem úspěšně. Během tří minut si Podolí vypracovalo pěti bodový náskok o který během následujícíh minut přišlo. První čtvrtinu zvítězili domácí o sedm bodů.

V druhou čtvrtinu začli aktivněji hrající domácí dobře a svoje vedení navýšili až na 11 bodů. V tom se konečně hostující hráči probudili, začali více bojovat v obraně. Hosté i zlepšili hru na útočné polovině a z náskoku domácího mužstva začli postupně ukrajovat. O poločase vedli domácí jen o deset bodů.

Tentokráte tradiční nejhorší třetí čtvrtina se pro Podolí vyvýjela opačně. Lepší obrana nepouštěla tolik domácí ke koši a v útoku se začalo lépe dařit. Hosté tuto čtvrtinu vyhráli nečekaně 9:14. Stav po třetí čtvrtině byl 40:35.

V poslední čtvrtině se pokusili ještě hosté o zvrat. Bohužel se zvrat nekonal. Hostům se nedařilo v útoku. Nejblíže bylo Podolí domácím, kdy domácí vedli o pět bodů. Pod tuto hranici se nepodařilo podolským hráčům dostat. Špatná koncentrace v deváté minutě dovolila jihlavským hráčům pohodlně skórovat z rychlého protiútoku. Konečné skóre bylo 62:53 ve prospěch Jihlavy.

Hráči Podolí se opět trápili s trestnými hody. 23 neproměněných trestných hodů společně s několika vyloženými šancemi možná připravilo o vítězství hosty.

V dalším kole bude Podolí hostit celky Šlapanic a Černovic.

Čtvrtiny: (17:10), (14:11), (9:14), (22:18).

Trefil 3 6 : 1 2