SKB BP Brno Černovice - TJ Sokol Podolí 66 : 61

Předposlední utkání odehrálo Podolí na palubovce nedalekých Černovic. V domácím prostředí černovický tým porazil Podolí. Černovice nastoupily v hodně pozměněné sestavy, než ohedrály předchozí utkání v Podolí. Silná sestava Černovic porazila Podolí o 5 bodů.

Velmi vyrovnané utkání, již od úvodních minut, bylo k vidění v Černovicích. Podolí nezačalo špatně. Po většinu času hosté vedli o několik málo bodů. V závěru čtvrtiny se do vedení dostali hráči z Černovic.

V úvodu druhé čtvrtiny si lépe počínali domácí. Podolským hráčů se podařilo hráče z Černovic přehrát až na konci druhé čtvrtiny. Na konci poločasu vedli Černovice již jen o jeden bod.

Třetí čtvrtina byla také vyrovnaná. Černovickým hráčům se podařilo navýšit svoje vedení už na pět bodů.

V závěrečné čtvrtině se snažilo Podolí zvrátit průběh utkání. Dobrá obrana černovických nedovolila Podolí snadno skórovat a stáhnout náskok domácích. Černovice na vlastní palubovce zvítězili o 5 bodů.

Čtvrtiny: (17:15), (14:15), (19:15), (16:16).

TJ Sokol Podolí - SKB BP Brno Černovice 85 : 84

Poslední utkání letošního roku odehrál tým Podolí souboj s týmem z Černovic. Tento tým měl během úvodní poloviny sezóny nevyrovnané výsledky a bylo jen otázkou jaký "mančaft" přijede a s jakým složení. Diváci si mohli užít velmi zajímavé utkání, kde se rozhodovalo o výsledku až po uplynutí hrací doby. Díky jednomu z nejzkušenějších Podolí vyhrálo o jediný bod.

Úvod utkání patřil hostům. Domácí špatně bránili a v útoku se stále snažili o střelbu z větší vzdálenosti, kde se střlecky nedařilo. Během dvou minut vedli hosté již o 6 bodů. Na toto domácí rychle odpověděli a díky osmi bodové sérii se jim podařilo vyrovnat a přetočit vedení na svoji stranu. Další minuta patřila černovickým střelcům kdy se dobře prosazovali. Domácí odpověděli trojkou. Hosté pokračovali v dobré hře na útočné polovině a také vyhráli čtvrtinu o 3 body.

V druhé čtvrtině opět lépe začali černovičtí hráči. Dostali se již na pěti bodové vedení. Špatná obrana domácích povolila střelit Černovicím dvě trojky a dostali se ještě do 6ti bodového vedení. Poslední tři minuty se v proměňování bodů střídali oba celky. V poločase vedly Černovice o 3 body.

Třetí čtvrtina začla na obou stranách trojkou. Během celé třetí čtvrtiny Podolí stále dotahovalo. Po třetí čtvrtině byl rozdíl ve skóre sedmi bodový ve prospěch Černovic.

Ofenzivu v poslední čtvrtině zahájil Rafaj a díky jeho 10 bodům v úvodních minutách se podařilo náskok stáhnout na rozdíl jednoho koše. Střídavě na obou stranách rostlo skóre. V deváté minutě špatná obrana domácích povolila vstřelit hostům 2 trojky. Černovice v poslední minutě zahodily 4 trestné hody. Podolí se podařilo vyrovnat díky technické chybě hráče černovic. 5 vteřin před koncem bylo skóre 84 : 84. Poslední střelu domácí neproměnili, doskočil ji Vojta Trefil a poslední vteřině utkání při střelbě byl faulován. Ze dvou trestných hodů proměnil jen jeden a ten poslední. Proměněný trestný hod znamenal třetí výhru v soutěži OPII.

Podolí se představí na domácí palubovce i v novém roce. První utkání v roce 2012 odehraje Podolí proti celku Břeclavy v sobotu 21. ledna. V neděli(22.1. 2012) budou hráči Podolí hostit tým z Mikulova.

Čtvrtiny: (18:21), (19:19), (18:22), (30:22).

Trefil 7 2 : 1 3
Horák 7 1 : 1 3
Antonický 35 8 : 7 3 4
Bartoš 15 3 : 2 2 1