TJ Sokol Podolí - Slavia Kroměříž B 77 : 67

Jedno z posledních domácích utkání odehrálo podolí proti celku Kroměříže. Kroměříž přijela jen s pěti hráči. Toho Podolí s odřenýma ušima využilo a připsalo si výhru nad tímto silným celkem.

Ačkoliv přijeli hráči z Kroměříže jen v pěti lidech na úvod to nebylo vůbec znát. Hosté zahájili ofenzívu trojkou, následně přidali další body po faulu. Další úspěšná střela opustila ruko opět kroměřížského hráče. V druhé minutě již hosté vedli 9:0. Na to nekompletní sestava domácích jen tažko odpovídala. Střelecky se byl schopen prosadit téměř jen Antonický. Postupem času se hra v první čtvrtině lehce vyrovnala. Domácí po první čtvrině prohrávali o 10 bodů.

V druhé čtvrtině měli navrh opět hosté. Lepší hrou přehrávali domácí na obou stranách. Kroměříž navyšovala svoje vedení až na poločasových 17 bodů.

V třetí čtvrtině se podolským hráčům podařilo ukrajovat z náskoku Kroměříže. Do konce třetí čtvrtiny domácí stáhli náskok již na 6 bodů.

Poslední čtvrtinu dobře začalo Podolí. 11 bodovou šňůrou se dostali do pěti bodového vedení. V páté minutě se vyfauloval jeden z kroměřížských hráčů. Podolí hrálo přesilovou hru. Po vyfaulování hráče následovala 12 bodová série, která již rozhodla o vítězi zápasu. Dvě minuty před koncem se vyfauloval již druhý hráč z Kroměříže. Podolí se podařilo nečekaně proti favoritovi zvítězit o deset bodů.

Čtvrtiny: (16:26), (9:16), (26:15), (26:10).

Slavia Kroměříž B - TJ Sokol Podolí 65 : 55

Další utání odehráli muži Podolí proti celku Kroměříže. Utkání se odehrálo v netradičním nedělním odpoledním čase. V utkání zvítězili zaslouženě domácí.

V krásné hale lépe začali hosté. Malé bodové vedení netrvalo dlouho. Domácí zlepšili obranu a střelbu. Od druhé poloviny čtvrtiny již vedli domácí.

V druhé čtvrtině Podolí rychle vyrovnalo. Ve třetí minutě se podařilo hostům převrátit vedení na svoji stranu. Lépe hrající hosté měli celou čtvrtinu lehce navrch. Do poločasu vedlo nečekaně Podolí 33:27.

Tradice nejhorší třetí čtvrtiny Podolí se ukázala i v Kroměříži. Špatná obrana a nemohoucnost v útoku se podepsala nad konečným výsledkem. Kroměříž do šesté minuty vyrovnala a pak díky dvěma trojkám odskočila. Podolí jen těžko dotahovalo. Špatná rotace hráčů v obraně umožnila jednomu střelci v této čtvrtině dát 3 trojky, což se pro vývoj celého utkání stalo rozhodujícím. Třetí čtvrtinu vyhráli domácí 23:10.

Během úvodních minut poslední čtvrtiny se snažili hosté stáhnout sedmibodové manko. Což se hostům částečně podařilo. Podolí se podařilo dostat na rozdíl pouhých tří bodů, což bylo asi maximum. Domácí stále hráli svoji hru. Následně Kroměříž ovládla poslední dvě minuty utkání, kdy se snáze prosazovali v útoku. Podolí již chyběli síly na zvrat. Domácí vyhráli 65:55.

Podolí se trápilo v druhém poločase na útočné straně. Malý pohyb podolských hráčů na hřišti bez míče usnadnil obranu Kroměříži. Škoda dobře rozehraného utkání a zkažených přihrávek při rychlém přechodu na útočnou polovinu. Také se díky zbrklosti ztratilo hodně míčů, hlavně v přechodu na útočnou polovinu.

V dalším kole zamíří Podolí na palubovku týmu Vysočiny. Tento tým nemá po šesti odehraných utkáních žádnou výhru. Uvidíme jak se bude Podolí dařit 26.11 v 19.00 hod. v Jihlavě.

Čtvrtiny: (14:11), (13:22), (23:10), (15:12).