SKB Tišnov - TJ Sokol Podolí 77 : 67

Sobotní utkání odehrálo Podolí na palubovce Tišnova. Domácí zvítězili o deset bodů. Tišnov si upevnil svoji 2 pozici v tabulce soutěže OPII.

Nepříliš pohledný basketbal byl viděn v Tišnově i v utkání žen i mužů. Domácí se snadno prosazovali a přesnou střelbou si vybudovali náskok již v úvodních minutách utkání.

V druhé čtvrtině hra pokračoval dle stejného scénáře jako první čtvrtina. O poločase vedl Tišnov 14 bodů.

Utkání bylo hráno v takovém pohodlnějším stylu. Domácí si stále navyšovali vedení i ve třetí čtvrtině.

V poslední čtvrtině domácí lehce zaváhali a Podolí se podařilo lehce zkorigovat výsledek na přijatelný rozdíl.

Čtvrtiny: (28:19), (20:15), (14:12), (15:21).

TJ Sokol Podolí - SKB Tišnov 62 : 94

Na nedělní utkání přijel soupeř z Tišnova. Tým Tišnova se po skončení loňského ročníku spojil s týmem SK Kuřim. Již tak silný celek se stal ještě silnějším. Největší rozdíl byl asi ve výšce hráčů, kdy nejmenší tišnovský hráč byl vyšší než podolský nejvyšší:). Podolí s tímto celkem dokázal držet krok jen do začátku třetí čtvrtiny.

Tým zdecimovaný po utkání s Vyškovem nastoupil proti Tišnovu s bojovností. Úvod patřil hostujícím pivotům, které Podolí bránilo jen pomocí faulů. Bohužel podkošová sestava domácích nebyla kompletní(někdo měl pracovní povinnosti, někdo vyspával po náročné sobotě). Hráči Podolí se snažili a dorovnali hru. Bohužel domácí nebyli schopni pokrýt střelce z Tišnova, kterým se střelecky dařilo. Ovšem domácí se nezalekli a střelbou z velké vzdálenosti úspěšně dorovnávali skóre. První čtvrtinu vyhrál tým z Tišnova 23:26.

V druhé čtvrtině vstoupili podolští hráči s větší chutí a podařilo se jim mírný náskok smazat a dokonce se dostat do vedení. Tišnov odskočil díky 9ti bodové sérii na rozdíl deseti bodů. To se podařilo domácím díky 10 ti bodové sérii dorovnat. Tišnov kontrolaval úspěšnou trojkou po níž následovala šňůra bodů ze strany Tišnova. Poločasové vedení hostů bylo pouze sedmi bodové.

Po výměně stran domácí opět zabojovali, ale zkušeně hrající hosté si vedení pohlídali z podkošového prostoru. Domácí díky několika trojkám opět vyrovnali, a dostali se do dvou bodového vedení. V ten moment zapracovali tišnovští hráči a díky 11 bodové šňůře skóre otočili. Po třech čtvrtinách hosté vedli 55:63.

V poslední čtvrtině již plně diktovali tempo hosté. Domácí nebyli schopni tišnovské ubránit a v útoku se jen hledali. Hosté stále zvyšovali svoje vedení. Domácí celek v závěru prostřídal a na hře to bylo poznat. Naštěstí se domácím podařilo ubránit stovku.

Za 14 dní se představí Podolí na palubovce Uherského Brodu v sobotu, v neděli zamíří hráči do Kroměříže.

Čtvrtiny: (23:26), (16:17), (16:20), (7:31).

Svoboda J. 5 1 : 1 1