Sokol Šlapanice - TJ Sokol Podolí 88 : 67

V posledním utkání sezóny 2011/2012 se Podolí představilo proti celku ze Šlapanic. V pěkné hale Sokola Šlapanice se Podolí příliš nedařilo střelecky a ani kombinačně. Jen se třemi hráči na perimetr se nedalo vzdorovat tlaku domácích. Podolí prohrálo celkem velkým rozdílem, způsobeným výpadkem v poslední čtvrtině.

Již při rozcvičování bylo patrné, že nebude snadné na palubovce zvýtězit. Podolí nastoupilo jen se 3mi hrajícími hráči na perimetr. V křídelním prostoru museli nastupovat hráči hrající pod košem. Šlapanice začali velmi dobře. Podolí v útoku hodně tápalo, kdy chyběli všichni rozehrávači týmu. Šlapanice si dobře rozebrali i zónovou obranu podolských hráčů. První čtvrtinu vyhráli domácí o pět bodů.

Druhá čtvrtiny byla ze strany podolských ještě horší než ta první. Šlapanice začali mohutným tlakem. Osmi bodovou sérií Šlapanice navýšili svoje vedení na 12 bodů. Podolí mělo problémy se prosadit v útoku. Hosté se prosadili jen díky několika trojkám. Podolí nevyužilo ani nejsnažší možnosti skórování z trestných hodů. V průběhu této čtvrtiny u hostů došlo na změnu obrany, ze zónové na osobní.

Po poločasové přestávce Podolí vstoupilo do hry jako jiné mužstvo. Zřejmě pomohla poločasová domluva trenéra s hráči. Sérií 10:0 Podolí stáhnlo náskok na pouhých 10 bodů. Domácí hráče tato série nerozhodila. Postupně se rozehráli a začali kontrolovat vývoj utkání. Před poslední čtvrtinou si Šlapanice udrželi dvojciferné vedení.

V závěrečné čtvrtině hostům už docházali síly. Šlapanice dobře bránili a využívali ztrát Podolí k proměňování rychlých protiútoků. Podolští se již nestačili vracet. Naštěstí hráči ze Šlapanic nebyli stoprocentní při rychlých protiútocích. Rozdíl ve skóre mohl být daleko větší.

Podolí v posledním utkání sezóny prohrálo o 21 bodů. V soutěži OPII obsadí 8. místo.

Čtvrtiny: (22:17), (30:15), (17:22), (19:13).

TJ Sokol Podolí - Sokol Šlapanice 85 : 81

V předposledním utkání letošního roku hostil tým z Podolí rivala z nedalekých Šlapanic. Tým Šlapanice je složen z mladých šikovných hráčů. Domácím se při tomto utkání dařilo střelecky(15 trojek), a tak si vystříleli další výhru v soutěži OPII.

Každý souboj celků Šlapanic a Podolí s jistým nábojem a velkou rivalitou. Do utkání lépe vstoupili domácí. Během čtvrtiny se lépe rozehráli mladící ze Šlapanic, kteří první čtvrtinu vyhráli 18:15.

V úvodu druhé čtvrtiny Šlapanice navýšili svoje vedení až na sedm bodů. Domácí se střelecky probudili a pomocí šesti trojek otočili vývoj utkání. Do poločasu domácí vedení navýšili na 7 bodů.

Ve třetí čtvrtině se opět potvrdilo pravidlo nejhorší čtvrtiny podolských. Hosté lépe bránili i v útoku byli produktivnější. Trápení domácích na útočné polovině vedlo k vyrovnání v sedmé minutě. Následně zlepšená hra na útočné polovině ze strany domácích znamenala mírné vedení Podolí před závěrečnou čtvrtinou.

Závěrečnou čtvrtinu lépe začali hosté. Díky sedmi bodové sérii se dostaly Šlapanice do vedení. V posledních minutách výborně bránil Svoboda P., který získal několik míčů. Tyto zisky byli zakončeny rychlým protiútokem a většinou úspěšně. V závěru se hodně taktizovalo a došlo dokonce i k nějaké strkanici mezi hráči. Naštěstí domácí celkem úspěšně proměňovali trestné hody.

Čtvrtiny: (15:18), (32:22), (17:21), (22:20).

Trefil 0 2 : 0 2
Horák 5 2 : 1 3
Antonický 19 2 : 1 5 4
Bartoš 24 4 : 2 2 6
Rafaj 16 8 : 5 4 3
Svoboda P. 11 5 : 2 3 1
Trefil ml. 4 3 : 2 5