TJ Sokol Podolí - TJ Lokomotiva Břeclav 77 : 92

Po novém roce tým Podolí začal druhou polovinu soutěže proti ambicióznímu celku z města Břeclav. Tento tým vede soutěž bez porážky. Domácí hráči nedali svoji kůži zadarmo. Břeclav zaslouženě vyhrála 77:92.

Utkání mělo podobný scénář jako poslední vzájemné měření sil těchto celků. Hosté začali velmi dobře, kdy dobře bránili a v útoku byli úspěšní. První body domácích padli až v druhé minutě kdy hosté již vedli 8:2. Břeclav si držela vedení až do deváté minuty, kdy se domácím díky několika povedeným akcím podařilo dorovnat, dokonce se dostat do jednobodového vedení.

Úvod druhé čtvrtiny nezačalo Podolí špatně, jen neproměňovali trestné hody. Toho plně využili hosté a díky osmi bodové šňůře se dostali do vedení. Domácí se trápili v této části hry na útočné polovině. Šance se naskytnuly, většinou z trestných hodů, ovšem domácím se je nedařilo proměňovat. Poločasová ztráta domácích byla 11 bodů.

Po změně stran lépe začali domácí. Během tří minut se dostali na dostřel jedniného koše. Hosté situaci kontrolovali pomocí dvou trojek a střídaní. Nastoupil hrající trenér hostů. Ten předvedl svůj přehled na hřišti a celý tým hostů uklidnil a vnesl do jejich hry řád. Podolí na tuto hru jen těžko odpovídalo. Po třetí čtvrtině vedli hosté 63:55.

V poslední čtvrtině si hosté udržovali náskok. Domácí se jen těžko prosazovali v útoku, a na zvrat domácím chyběly síly. Břeclav vyhrála 92:77.

Čtvrtiny: (21:20), (13:25), (21:18), (22:29).

TJ Lokomotiva Břeclav - TJ Sokol Podolí 87 : 60

Nedělní utkání bylo hráno proti celku TJ Lokomotiva Břeclav. Jedná se o mladý perspektivní tým, který na sobě od loňské sezóny hodně zapracoval. Podolí mělo možnost se s tímto celkem měřit na přípravném turnaji v Ratíškovicích.

První minuty utkání ovládli domácí(7:2). Podolí se avšak rychle rozkoukalo a již od čtvrté minuty se dostalo do vedení. Vedení si Podolí udrželo do konce první čtvrtiny. Druhou čtvrtinu ovládli již v úvodu domácí zejména hráč č. 13 Pláteník. Díky 13 bodové šňůře se dostala Břeclav do vedení. Podolí v ten moment nebylo schopné hráče ubránit, a ani se nijak bodově prosadit. Tuto čtvrtinu vyyhráli domácí 22:11. Od druhé půle se toho na hřišti příliš nezměnilo. Domácí stále navyšovali svoje vedení , které si s přehledem udrželi až do konce zápasu.

Ani druhé utkání nového ročníku nebylo pro Podolí úspěšné. Za 14 dní hostí Podolí doma celky Vyškova a Tišnova. Uvidíme jak se bude domácím dařit v dalším kole soutěže OPII.

Čtvrtiny: (17:21), (22:11), (26:13), (19:13).

Trefil 9 4 : 3 3