TJ Sokol Podolí - BK Vyškov 90 : 79

Poslední zápas roku 2017 Podolí odehrálo na domácí palubovce. Soupeřem byl rival z Vyškova. Vyškov nevyužil výškovou převahu a podolští hráči si připsali další výhru v OPII.

Podolí mělo excelentní vstup do zápasu. David Sitte zahájil úspěšně první rychlý protiútok. Toho podpořil střelecky Bartoš za 3 body. Následoval další rychlý protiútok a hosté si museli vzít timeout. Do sedmí minuty první čtvrtiny POdolí vedlo. Následně se do vedení dostali vyškovští. Po deseti minutách hry bylo skóre vyrovnané.

V druhé čtvrtině citelně zasáhl dobře střílející David Sitte. díky jeho dvěma trojkám Podolí mírně odskočilo. Následně se k dobrému výkonu rozehrál David Kadlčík, který hrál s velkou chutí. V závěru čtvrtiny ještě pojistil vedení D. Sitte trojkou s faulem. O poločasu Podolí vedlo o osm bodů.

Do nového poločasu vstoupili oba týmy s velkým nasazení. Hra se vyrovnala, Podolí začlo mít problémy se slušně bránícími hosty, a tak více podolští hráči stříleli z perimetru. V této čtvrtině se za tři body trefil Rafaj a 2x D. Kadlčík. Podolí "navýšilo" svoje vedení o jeden bod.

V poslední čtvrtině domácí proměnilo rychle pět bodů a vybudovali si již 14 ti bodový náskok. Vyškov se, ale stále nevzdal. Hosté v tyto momenty využívali výškové převahy a stáhla náskok na 9 bodů. Na tyto body hostů domácí opět odpověděli párem trojek a o výsledku utkání bylo téměř rozhodnuto. Zdeptaní vyškovští hráči se již plně nekoncentrovali na závěrečný tlak. Toho využil domácí trenér a prostřídal základní rotaci. Tím dovolil Vyškovu ještě korigovat výsledek.

Vyškov byl silně nespokojen s výroky rozhodčích a často komentoval co rozhodčí odpískali. Rozhodčí je za to odměňovali technickými chybami. Tečku všemu udělal 3 vteřiny před koncem Vitásek, který vyfasoval "D". Utkání bylo plné střetů a Podolí díky větší vůli po výhře zvítězilo.

V Novém roce se opět Podolí představí na domácí palubovce. Netradičně v pátek 12.1. od 19.30 hod. budou hosty v Podolí Černá Pole B a v sobotu v odpoledních hodinách na sokolovnu přijede rezerva Uherského Brodu.

Vyškovský deník:

Čtvrtiny: (21:21), (27:19), (21:20), (21:19).

BK Vyškov - TJ Sokol Podolí 70 : 65

Podolí prohrálo na palubovce ve Vyškově. Hosté se nemohli trefit v poslední čtvrtině celých 7 minut do koše, což rozhodlo o vítězi utkání.

Při vstupu do utkání byli oba soupeři nervózní. Více nervozní byli hosté z Podolí. Podolí již prohrávalo 13:2, avšak po timeoutu se hostující hráči probudili a do konce čtvrtiny se skóre srovnalo.

V druhé čtvrtině si slabší chvilku vybrali domácí. Podolí se dostalo i do sedmi bodového vedení, ovšem ne na příliš dlouho. Domácí srovnali hru a v závěru čtvrtiny se opět dostali do vedení.

Po změně stran se nečekaně rozstřílelo družstvo z Podolí. Většinou slabší čtvrtinu podoláci vyhráli hlavně díky slušné střelbě.

Podolí do závěrečné čtvrtiny vstupovalo s osmi bodovým náskokem. Ovšem to by nesměl přijít výpadek hostů na útočné polovině. Také díky slabé koncentraci hostů v obraně si domácí dělali na útočné polovině téměř co chtěli. Podolí v úvodních sedmi minutách nedalo ani bod, což rozhodlo o vítězi utkání (14:0!). Podolí v poslůedních minutách už jen třemi trojkami korigovali výsledek. Nic však již na vítězi zápasu se nezměnilo.

Další utkání odehraje Podolí na palubovkách Černých Polí a Uherského Brodu 4. a 5.11. 2017.

Čtvrtiny: (15:15), (18:15), (12:23), (25:12).