TJ Sokol Podolí - Sokol Hodonín 66 : 90

Domácí sokoli přivítali bratry z Hodonína. Podolí dost jednoznačně prohrálo v Hodoníně. Doma hra nevypadala tak jednoznačně, i když výsledek tak hovoří. Podolí prohrálo závěrečné minuty v poměru 16:4, kde se vytvořil tak propastný rozdíl. Hosté zaslouženě vyhráli a z Podolí si odvezli 2 body.

Podolí přes velmi špatný začátek postupem času srovnalo hru. Hosté v úvodu nasadili vysoké tempo a agresivitu v obraně, což dělalo domácím problémy. Podolí mělo tradičně problémy s podkošovými hráči, kteří si prakticky na útočné polovině dělali co chtějí. Hosté o poločase měli již pohodlné 15ti bodové vedení.

Po změně stran se hra ještě více vyrovnala. Domácí měli dobré pasáže, kdy se dařilo stáhnout náskok hostů na 11 bodů, aby na to za chvíli odpověděli hosté bodovou šňůrou a opět si podrželi pohodlný náskok 15ti a více bodový. Na závěr přišli tragické minuty pro domácí, kdy poslední 3 minuty prohráli v poměru 16:4. Tolik bodů povolili domácí hostům zapsat hlavně díky nekázni na útočné polovině, kdy si střílel každý jak chtěl.

Podolí si zřejmě nezasloužilo takový výprask, ale díky posledním minutám v nichž nasazení v obraně a na útočné polovině byl tristní umožnili Hodonínu snadno skórovat. Hodonín zaslouženě zvítězil a pak nečekaně druhý den prohrál ve Vyškově.

Čtvrtiny: (13:27), (13:14), (20:23), (20:26).

Sokol Hodonín - TJ Sokol Podolí 92 : 60

Předehrávce kola nekompletní tým Sokola Podolí zavítal na palubovku ambiciózního celku Sokola Hodonín. Podolí jednoznačně podlehlo fyzicky zdatnějšímu týmu z Jižní Moravy. Podolí jen v sedmi drželo krok s Hodonínem jen v úvodních minutách zápasu.

Podolí díky zraněním a jiným zdravotním potížím dorazilo na palubovku favorita zápasu Hodonína. Hráče čekalo milé překvapení, roztleskávačky slavnostní nástup hráčů. Utkání shlédla celkem početná skupina basketbalových příznivců.

Domácí začali lépe, Podolí se ovšem nedalo zahanbit a naposledy v druhé minutě zápasu vedlo. Pak díky šňůře 9 bodů se Hodonín dostal do vedení, které navyšoval po celý průběh zápasu. Domácí sokoli přehrávali hosty zejména ve hře jedna na jedna a velké problémy hostující obraně dělali rychlé protiútoky Hodonína. Do poločasu si domácí vybudovali 12ti bodový náskok.

S podolskými hráči to začalo hůře vypadat až v druhé půli. Postupně hostům docházeli síly a Hodonín začal hrát v tréninkovém tempu. Hosté často zbytečně ztráceli míče již těsně za přechodem na útočnou polovinu. Jejich statická hra v útoku pomáhala domácím k většímu tlaku na hráče s míčem. Díky tomu se snadno domácí dostávali k zakončení a to vedlo k jednoznačnému vítězství Sokola Hodonín.

Nekompletní tým odehrál důstojnou roli v Hodoníně. Za muže poprvé nastoupil Martin Sitte, který se musí postupně ještě vyhrát. V sobotu 18. listopadu odehraje Podolí další utkání na hřišti Velkého Meziříčí, které postoupilo z nižší soutěže.

Čtvrtiny: (21:15), (19:13), (23:14), (29:18).

Sitte M. 5 2 : 2 1 1
Bartoš P. 16 6 : 5 1 1
Mertl P. 4 2 : 0 4
Kadlčík D. 18 4 : 2 0