TJ Sokol Podolí - Spartak Uherský Brod B 75 : 66

V netradičním sobotním čase se odehrálo utkání v podolské sokolovně, kdy domácí hostili Spartak Uherský Brod. Domácím se podařilo v utkání zvítězit, i když to nebylo vůbec jednoduché.

Domácí se v úvodu, vlastně v celém utkání lehce trápili. Úvodní čtvrtinu vyhrál Brod. Podolí držel střelecky Rafaj s Sitte D.

Brod pokračoval v dobré hře i v další čtvrtině. Naštěstí se domácím podařilo střelit několik pokusů v dlouhé vzdálenosti a tím se bodově dotáhnout na svého soupeře. O poločase na ukazateli skóre byl stav 39:39.

Po změně stran se domácí i hosté trápili na útočné polovině, spousta vyložených šancí přišla v niveč. Ve třetí čtvrtině střelecky táhl Podolí Bartoš. Další střelec v této čtvrtině ze strany domácích byl Hlaváček s jednou trojkou, jinak se nikomu z domácích nepodařilo bodovat. I přesto si Podolí vybudovalo 3 bodový náskok.

V závěrečné čtvrtině Podolí střelecky opět táhl Bartoš. Díky 10 bodům v prvních 4 minutách domácí odskočili soupeři. Do závěrečných minut na hřiště donesl novou krev Kadlčík D., který střelecky podržel v závěrečných minutách Podolí.

Ne příliš pohledný zápas přinesl podolským hráčům další cené body do tabulky. Kdyby nebylo proher o pár bodů např. ve Vyškově, v Velmezu, v Podolí s Kroměříží mohlo se Podolí posunout do horní části tabulky.

Čtvrtiny: (17:20), (22:19), (16:13), (20:14).

Spartak Uherský Brod B - TJ Sokol Podolí 55 : 72

Nečekané vítězství si odvezlo Podolí z Uherského Brodu. Hostům se v utkání dařilo až na mírné zaváhání v první čtvrtině. Podolí vyhrálo netradičně všechny čtvrtiny a díky tomu vyhrálo a připisuje si premiérové vítězství v letošním ročníku OPII.

Podolí nezačalo vůbec špatně. Již o úvodních minut hosté tahali za delší kousek nitě a hlavně se jim dařilo střelecky. Hosté po delší době předváděli více kombinační hru, což dělalo domácím problémy. Podolí si během první čtvrtiny vybudovalo již osmi bodový náskok.

V druhé čtvrtině se hra více vyrovnala. I přesto Podolí vyhrálo druhou část hry o tři body.

Po změně stran měli stále více ze hry hosté. Postupně navyšovali svoje vedení a před čtvrtou čtvrtinou již Podolí vedlo o 15 bodů

V poslední čtvrtině se ani jednomu mužstvu nevedlo příliš střelecky. Hosté pohlídali výsledek a připsali si tak premiérové vítězství v letošním ročníku OPII.

Další utkání odehrají hráči Podolí již v sobotu 11.11. v 19.00 hod. na palubovce v Hodoníně. Další zápas bude odehrán rovněž na venkovním hřišti ve Velkém Meziříčí. Velké Meziříčí postoupilo z nižší soutěže, tak se necháme překvapit jak utkání dopadne.

Čtvrtiny: (13:21), (19:22), (12:16), (11:13).