BK Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Podolí 71 : 67

Odveta porážky z domácího prostředí měla zajímavý průběh. Až do konce utkání nebyl velký rozdíl ve skóre. V poslední minutě se nepodařilo dívkám z Podolí využít šance na vyrovnání a případný zvrat a prohrály o 4 body.

Utkání bylo be znamení presinkové obrany celku ze Žďáru. Hosté si s touto obranou trochu bojovali a ztratili několik míčů. Tyto ztráty znamenaly rozdíl v konečném zúčtování. Podolí si připsalo 5. prohru v soutěži OPI a zřejmě ztratilo šanci na umístění v první trojce soutěže. Další utkání odehraje Podolí 3.3 2012 na domácí palubovce proti celku Jihlavy.

TJ Sokol Podolí - BK Žďár nad Sázavou 61 : 64

První domácí utkání odehrál tým TJ Sokol Podolí proti celku z Vysočiny, Žďáru nad Sázavou. Žďár je pověstný presinkovými obranami což se potvrdilo i v tomto utkání. Podolí po urputné bitvě jen tesně prohrálo.

Úvod utkání lépe zvládly hostující dívky. V úvodu byli hosté aktivnější. Domácí se jen těžko dostávali přes presink hostů. Během první čtvrtiny si již na takto agresivní způsob obrany domácí dívky pomalu zvykaly. V sedmé minutě se podolským dívkám podařilo skóre vyrovnat a následně se dostat do mírného vedení. Hosté skóre kotrolovali, ovšem vedení vydrželo Podolí i do konce první čtvrtiny.

Vedení domácím nevydrželo dlouho. Hned v úvodu druhé čtvrtiny tým ze Žďáru proměnil trojku a vyrovnal. Na to ještě Podolí odpovědělo dvěma body Jarošové. Následně se šňůrou osmi bodů dostali hosté do osmi bodového vedení. Na to zareagovali domácí zlepšenou hrou na útočné polovině a díky proměněným nájezdům s faulem rychle skóre dorovnali a následně se dostali do nejtěsnějšího vedení, které nevydrželo do konce poločasu 29:30 pro Žďár.

Po změně stran lépe vykročili do utkání domácí. Mírné vedení Žďár rychle smazal. Následovalo střídavé vedení domácích a hostů. Závěr lépe zvládly dívky ze Žďáru, kdy si vybudovaly 5 bodové vedení.

V poslední čtvrtině se stále snažili domácí strhnout vedení na svoji stranu , což se jim nepodařilo. Dramatickou koncovku lépe odehrály dívky ze Žďáru. Domácím chyběli v závěru trochu síly a hlavně více zkušeností. Díky několika drobným chybám se nepodařilo Podolí vyrovnat.

Toto utkání vyhrál Žďár zaslouženě svojí bojovností a lepší obranou.

Čtvrtiny:(16:13); (13:17); (15:19); (17:15).